Lucčin první let vrtulníkem

datum realizace: 16.04.2021

V sobotu jsme splnili sen jedné mladé slečně z Liberce, která od dětství trpí mozkovou obrnou. Lucka neměla o této akci ani tušení. Myslela, že jede na pracovní schůzku do Hradce Králové a o to větší to pro ni bylo překvapení, když se ocitla na prahu dráhy Hradeckého letiště.

Po úvodním šoku se Lucka seznámila s členy týmu a konečně pochopila, co jí čeká. Zkušený pilot provedl rychlokurz řízení vrtulníku a předletovou přípravu.

Když bylo vše hotové, mohla Lucka společně se skvělým instruktorem Allainem zažít svůj první let ve vrtulníku, který trval celou půlhodinu. Přesto, že nebylo zrovna slunečné počasí, byla dobrá viditelnost a oba si tuto skvělou akci užili.

Věříme, že pohled z výšky na město Hradec Králové, Hradecké lesy a meandry řeky Orlice byl pro Lucku nezapomenutelným zážitkem. Její úsměv a nadšení po přistání toho byl jasným důkazem.

Celou akci jsme zorganizovali společně s firmou LION Helicopters s.r.o. a Naďou Paškovou, které tímto děkujeme, že nás oslovila, s Luckou seznámila a spolupodílela se na plnění tohoto snu.